UMK325BJ475KN-T
DigiKeys produktnummer
587-UMK325BJ475KN-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-UMK325BJ475KN-TCT-ND - Remsbit (CT)
587-UMK325BJ475KN-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK325BJ475KN-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
UMK325BJ475KN-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,083" (2,10mm)