UMK316B7225MD-T
DigiKeys produktnummer
587-5601-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5601-1-ND - Remsbit (CT)
587-5601-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK316B7225MD-T
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UMK316B7225MD-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)