UMK316ABJ475KL8T
DigiKeys produktnummer
587-UMK316ABJ475KL8TTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-UMK316ABJ475KL8TCT-ND - Remsbit (CT)
587-UMK316ABJ475KL8TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK316ABJ475KL8T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
UMK316ABJ475KL8T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)