UMK212BBJ475MG-T
DigiKeys produktnummer
587-4965-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-4965-1-ND - Remsbit (CT)
587-4965-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK212BBJ475MG-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
UMK212BBJ475MG-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)