UMK212AB7105KD-T
DigiKeys produktnummer
587-UMK212AB7105KD-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-UMK212AB7105KD-TCT-ND - Remsbit (CT)
587-UMK212AB7105KD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK212AB7105KD-T
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UMK212AB7105KD-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)