UMK107BJ105KA-T
DigiKeys produktnummer
587-2400-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2400-1-ND - Remsbit (CT)
587-2400-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK107BJ105KA-T
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
UMK107BJ105KA-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)