UMK107ABJ474MA-T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
0.47 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK107ABJ474MA-T
DigiKeys produktnummer
UMK107ABJ474MA-T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK107ABJ474MA-T
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
UMK107ABJ474MA-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)