UMK105BJ473KVHF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 8 831
Datablad
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105BJ473KVHF
DigiKeys produktnummer
UMK105BJ473KVHF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK105BJ473KVHF
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UMK105BJ473KVHF Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)