UMK105BJ104KVHF
DigiKeys produktnummer
587-3774-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3774-1-ND - Remsbit (CT)
587-3774-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK105BJ104KVHF
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UMK105BJ104KVHF Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)