UMK063CG430JT-F är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 15 000
Datablad
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
43 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK063CG430JT-F
DigiKeys produktnummer
UMK063CG430JT-F-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK063CG430JT-F
Beskrivning
CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UMK063CG430JT-F Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)