UMJ212BB7473MGHT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
TDK
I lager: 942
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMJ212BB7473MGHT
DigiKeys produktnummer
UMJ212BB7473MGHT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMJ212BB7473MGHT
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UMJ212BB7473MGHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)