UMF212B7104KGHT
DigiKeys produktnummer
587-6546-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-6546-1-ND - Remsbit (CT)
587-6546-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMF212B7104KGHT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UMF212B7104KGHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)