TVS042CG8R1CC-W är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
Uppgradering
Parametrisk ekvivalent
8.1 pF ±0,25pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
TAIYO YUDEN MLCCs
TVS042CG8R1CC-W
DigiKeys produktnummer
TVS042CG8R1CC-W-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TVS042CG8R1CC-W
Beskrivning
CAP CER 8.1PF 25V C0G/NP0 01005
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TVS042CG8R1CC-W Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)