TVS042CG0R8BC-W | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TVS042CG0R8BC-W |
Beskrivning | CAP CER 0.8PF 25V C0G/NP0 01005 |
Tillverkarens standardleveranstid | 7 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.8 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TVS042CG0R8BC-W Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 01005 (metrisk 0402) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm) |
Tolerans ±0,1pF | Tjocklek (max) 0,009" (0,22mm) |