TVS042CG0R6AC-W
DigiKeys produktnummer
587-TVS042CG0R6AC-WTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-TVS042CG0R6AC-WCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TVS042CG0R6AC-W
Beskrivning
CAP CER 0.6PF 25V C0G/NP0 01005
Detaljerad beskrivning
0.6 pF ±0,05pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
EDA-/CAD-modeller
TVS042CG0R6AC-W Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,05pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)