TMK212BBJ106MGHT
DigiKeys produktnummer
587-6440-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-6440-1-ND - Remsbit (CT)
587-6440-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMK212BBJ106MGHT
Beskrivning
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
TMK212BBJ106MGHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)