TMK212BBJ106MD-T | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TMK212BBJ106MD-T |
Beskrivning | CAP CER 10UF 25V X5R 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TMK212BBJ106MD-T Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±20% | Tjocklek (max) 0,057" (1,45mm) |