TMK105BJ104KV8F
DigiKeys produktnummer
587-TMK105BJ104KV8FTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-TMK105BJ104KV8FCT-ND - Remsbit (CT)
587-TMK105BJ104KV8FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMK105BJ104KV8F
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
TMK105BJ104KV8F Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)