TMK105B7473KV-F
DigiKeys produktnummer
587-2240-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2240-1-ND - Remsbit (CT)
587-2240-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMK105B7473KV-F
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TMK105B7473KV-F Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)