TMK042CG020BD-W är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 35 448
Datablad
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
Murata Electronics
KYOCERA AVX
2 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK042CG020BD-W
DigiKeys produktnummer
TMK042CG020BD-W-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMK042CG020BD-W
Beskrivning
CAP CER 2PF 25V C0G/NP0 01005
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TMK042CG020BD-W Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)