RSHV1330M1UDE7002E är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 1 509
Datablad
Nichicon
I lager: 235
Datablad
Surge
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
33 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 40mOhm 10 000tim vid 105°C
RSHV1330M1UDE7002E
DigiKeys produktnummer
587-RSHV1330M1UDE7002ETR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSHV1330M1UDE7002E
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 33UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RSHV1330M1UDE7002E Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Tillverkare
Taiyo Yuden
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ låg frekvens
160 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.6 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
33 µF
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm