RSELT5062R7K40008 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Chemi-Con
I lager: 34
Datablad
50 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad
RSELT5062R7K40008
DigiKeys produktnummer
587-RSELT5062R7K40008-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSELT5062R7K40008
Beskrivning
CAPACITOR 50F 20% 2.7V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Terminering
PC-stift
Tillverkare
Taiyo Yuden
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Förpackning
Bulk
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Kapacitans
50 F
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
Tolerans
±20%
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spänning - märkt
2.7 V