RCHVK220M1GCC8002E är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 925
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 5
Datablad
Chemi-Con
I lager: 0
Datablad
Cornell Dubilier Knowles
I lager: 0
22 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 100mOhm 4000tim vid 125°C
RCHVK220M1GCC8002E
DigiKeys produktnummer
587-RCHVK220M1GCC8002ETR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCHVK220M1GCC8002E
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RCHVK220M1GCC8002E Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Taiyo Yuden
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ låg frekvens
55 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
550 mA @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
22 µF
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C