RAVVD471M1TFH0002U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 39 544
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 898
Datablad
Panasonic Industry
I lager: 29 184
Chemi-Con
KEMET
Nichicon
Nichicon
470 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - SMD 90mOhm vid 100kHz 5000tim vid 105°C
RAVVD471M1TFH0002U
DigiKeys produktnummer
587-RAVVD471M1TFH0002UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAVVD471M1TFH0002U
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ låg frekvens
425 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
850 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,409" x B 0,409" (10,40 x 10,40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm vid 100kHz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-55°C-105°C