RAVMF221M1TEH0002U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 469
Datablad
Chemi-Con
I lager: 982
Chemi-Con
I lager: 1 278
220 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - SMD 300mOhm vid 100kHz 4000tim vid 125°C
RAVMF221M1TEH0002U
DigiKeys produktnummer
587-RAVMF221M1TEH0002UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAVMF221M1TEH0002U
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ låg frekvens
227.92 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
296 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,331" x B 0,331" (8,40 x 8,40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm vid 100kHz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-40°C-125°C