QMK212B7153MG-T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
0.015 µF ±20% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMK212B7153MG-T
DigiKeys produktnummer
QMK212B7153MG-T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QMK212B7153MG-T
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
QMK212B7153MG-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Högspänning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)