NRS4018T6R8MDGJ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | NRS4018T6R8MDGJ |
Beskrivning | FIXED IND 6.8UH 1.45A 117.6 MOHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6.8 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.45 A Max. 117,6mOhm Icke standard |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | NRS4018T6R8MDGJ Modeller |
Kategori | Ström - mättnadsström (Isat) 1,6A |
Tillv. | Skärmning Halvskärmad |
Serie | Likströmsresistans (DCR) Max. 117,6mOhm |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Frekvens - självresonant 30MHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -25°C-120°C |
Typ Trumkärna, trådlindad | Induktansfrekvens - test 100 kHz |
Material - kärna | Monteringstyp Ytmontering |
Induktans | Inkapsling/låda Icke standard |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm) |
Strömklassning (Ampere) | Höjd - monterad (max) 0,071" (1,80mm) |