NRS4018T6R8MDGJ
DigiKeys produktnummer
587-2894-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2894-1-ND - Remsbit (CT)
587-2894-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T6R8MDGJ
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 1.45A 117.6 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.45 A Max. 117,6mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NRS4018T6R8MDGJ Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,6A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 117,6mOhm
Frekvens - självresonant
30MHz
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)