NRS4018T1R5NDGJ
DigiKeys produktnummer
587-NRS4018T1R5NDGJTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-NRS4018T1R5NDGJCT-ND - Remsbit (CT)
587-NRS4018T1R5NDGJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T1R5NDGJ
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 2.4A 44.4 MOHM
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.4 A Max. 44,4mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
3,3A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 44,4mOhm
Frekvens - självresonant
75MHz
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)