NRM6045T100MMRSV är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
10 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.8 A Max. 60mOhm Icke standard
NRM6045T100MMRSV
DigiKeys produktnummer
587-NRM6045T100MMRSVTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-NRM6045T100MMRSVCT-ND - Remsbit (CT)
587-NRM6045T100MMRSVDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRM6045T100MMRSV
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.8A 60 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 60mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
16MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4A