NRH2410T6R8MN
DigiKeys produktnummer
587-2391-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2391-1-ND - Remsbit (CT)
587-2391-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRH2410T6R8MN
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 570MA 492 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 570 mA Max. 492mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NRH2410T6R8MN Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
750mA
Tillv.
Skärmning
Halvskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 492mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
43MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,094" x B 0,094" (2,40 x 2,40mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)