MSASJ168BC6106MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MSASJ168BC6106MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MSASJ168BC6106MTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MSASJ168BC6106MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSASJ168BC6106MTNA01
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X6S 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MSASJ168BC6106MTNA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)