MMJCE21GCB7475MTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 1 800
Datablad
4.7 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
MMJCE21GCB7475MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MMJCE21GCB7475MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMJCE21GCB7475MTPA01
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MMJCE21GCB7475MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)