MMARQ219SCG560JTRA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 3 950
Datablad
KEMET
YAGEO
Walsin Technology Corporation
56 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
MMARQ219SCG560JTRA01
DigiKeys produktnummer
587-MMARQ219SCG560JTRA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMARQ219SCG560JTRA01
Beskrivning
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MMARQ219SCG560JTRA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)