MMARQ105SCG020CFRA01
DigiKeys produktnummer
587-MMARQ105SCG020CFRA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMARQ105SCG020CFRA01
Beskrivning
CAP CER 2PF 250V C0G/CG 0402
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 pF ±0,25pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMARQ105SCG020CFRA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)