MDMK4040T1R0MF
DigiKeys produktnummer
587-3240-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3240-1-ND - Remsbit (CT)
587-3240-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDMK4040T1R0MF
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3.5A 47 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.5 A Max. 47mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MDMK4040T1R0MF Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7,5A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 47mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)