MCJCU21GCB7105KTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCU21GCB7105KTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCJCU21GCB7105KTPA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCJCU21GCB7105KTPA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCU21GCB7105KTPA01
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCJCU21GCB7105KTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)