MCJCS32NSB7473KTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCS32NSB7473KTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCJCS32NSB7473KTPA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCJCS32NSB7473KTPA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCS32NSB7473KTPA01
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
MCJCS32NSB7473KTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,083" (2,10mm)