MCJCS31QHB7222MTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
2200 pF ±20% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MCJCS31QHB7222MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCS31QHB7222MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCS31QHB7222MTPA01
Beskrivning
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCJCS31QHB7222MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)