MCJCS31QAB7103MTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 73
Datablad
10000 pF ±20% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MCJCS31QAB7103MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCS31QAB7103MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCS31QAB7103MTPA01
Beskrivning
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCJCS31QAB7103MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)