MCJCE21GCB7475MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCE21GCB7475MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCJCE21GCB7475MTPA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCJCE21GCB7475MTPA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCE21GCB7475MTPA01
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCJCE21GCB7475MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)