MCJCE21GCB7225MTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
2.2 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
MCJCE21GCB7225MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCE21GCB7225MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCE21GCB7225MTPA01
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCJCE21GCB7225MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)