MCFK1608T1R0M | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MCFK1608T1R0M |
Beskrivning | FIXED IND 1UH 900MA 224 MOHM SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1 µH Avskärmad Flerlager Induktor 900 mA Max. 224mOhm 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MCFK1608T1R0M Modeller |
Kategori | Ström - mättnadsström (Isat) 1,5A |
Tillv. | Skärmning Avskärmad |
Serie | Likströmsresistans (DCR) Max. 224mOhm |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Induktansfrekvens - test 1 MHz |
Typ Flerlager | Monteringstyp Ytmontering |
Material - kärna | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Induktans | Leverantörens enhetsförpackning 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Strömklassning (Ampere) | Höjd - monterad (max) 0,024" (0,60mm) |