MCFK1608T1R0M
DigiKeys produktnummer
587-5970-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5970-1-ND - Remsbit (CT)
587-5970-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCFK1608T1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 900MA 224 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Flerlager Induktor 900 mA Max. 224mOhm 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCFK1608T1R0M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,5A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 224mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)