MCASU32NSB5475MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU32NSB5475MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU32NSB5475MTNA01
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X5R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
MCASU32NSB5475MTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,083" (2,10mm)