MCASU105SB7682KFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU105SB7682KFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASU105SB7682KFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASU105SB7682KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU105SB7682KFNA01
Beskrivning
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
MCASU105SB7682KFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)