MCASU105SB7682KFNA01 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MCASU105SB7682KFNA01 |
Beskrivning | CAP CER 6800PF 50V X7R 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 7 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6800 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MCASU105SB7682KFNA01 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |