MCASU063SCG680JFNA01 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MCASU063SCG680JFNA01 |
Beskrivning | CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0201 |
Tillverkarens standardleveranstid | 7 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 68 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MCASU063SCG680JFNA01 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0201 (metrisk 0603) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |