MCASU063SCG3R6CFNA1J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 11 400
Datablad
YAGEO
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
3.6 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
MCASU063SCG3R6CFNA1J
DigiKeys produktnummer
587-MCASU063SCG3R6CFNA1JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU063SCG3R6CFNA1J
Beskrivning
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)