MCASU063SCG1R3BFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU063SCG1R3BFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASU063SCG1R3BFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASU063SCG1R3BFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU063SCG1R3BFNA01
Beskrivning
CAP CER 1.3 PF 50V C0G 0201
Detaljerad beskrivning
1.3 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
MCASU063SCG1R3BFNA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)